Легенди та перекази: с. Кваси
    Старі люди оповідають, що одного разу напали татари на міста й села Мараморощини. По зруйнуванню околиці тяглися через Чорну гору до Галичини.
    Галичани довідалися, що йдуть на них татари, і скоро коло дороги в узкім зворі напарували собі каміння та понадрубували дерева. Коли татари надійшли, галичани подручали на них підрубані дерева та каміння й вибили всіх татар. Відтоді та дорога називається Татарський Плай, а те село — Татарове.
    В тих часах многі люди повтікали в ліси. Межи ними була одна стара вдовиця, що втекла з двома дочками й коровою. Ця вдовиця вийшла горі річкою Кисвою аж під Близницю, на полонину Старий. Тут коло одного великого каменя трохи спочила й попасувала корову. А тому, що ця жона була стара баба, то й камінь той назвали — Бабин камінь.
    Одпочивши, вдовиця пішла далі на полуднє і на одному горбку, недалеко Чорної Тиси, зостановилася. З цього горбка увиділа вона маленьку лужину. На тій лужині поставила собі колибу. Думала, що туй не найде її ніхто і спокійно буде туй жити.
    Але що сталося? Раз ішли коло Бабиного каменя опришки й знайшли слід корови. Пішли за слідом і незадовго спинилися коло бабиної колиби. Баба страшенно напудилася. Але опришки бабу заспокоїли, бо виділи, що баба убога. А коли дізналися опришки, що то за баба, то помагали їй рубати дрова та приносили хліба.
    Двоє опришків задумали оженитися з бабиними дочками, але не було, туй попа. Опришки зібралися й пішли за попом у Галичину. Знайшли вони там попа, зав'язали йому очі, щоби не втік. Зібрали всі до богослуження потрібні речі й на конях скоро прибули на лужок.
    Потім осіли там вони й привели також інші родини. На лужині коло Тиси виникло мале село, а що на його околиці находилося багато квасної води, назвали й село — Кваси.
 
< Попередня   Наступна >

Опитування

Кого Ви б хотіли?

Google

Привіт від ведмедика!

mishka_01.jpg

Хто на сайті?

Зараз на сайті: 8 гостей

Ads-реклама