У яких країнах Європи використання зимових шин є обов’язковим?

У яких країнах Європи використання зимових шин є обов’язковим?

Сказати про те, що в Європі існує єдине правило заміни шин на зимову гуму неможливо, оскільки в кожній країні свої вимоги. Жінки, які планують подорожувати Європою в зимовий період, повинні знати про деякі аспекти.

В Україні ж немає жодних правових регулювання про те, коли саме потрібно переодягнути свій автомобіль і, відповідно, немає жодних штрафів за невиконання цих вимог. Єдине правило – якщо температура повітря опускається нижче за +7 градусів Цельсія – це привід відвезти машину на сервіс і замінити гуму на зимову.

У Північній Європі (Фінляндія, Естонія, Латвія, Норвегія, Швеція, Ісландія) водії мають до певного терміну провести заміну покришок. Невикористання зимових шин загрожує дуже великими наслідками, і штраф — це найменше, ніж може позбутися водій. Кожна держава має свої терміни, тому це потрібно уточнювати додатково, залежно від того, яку саме країну Ви хочете відвідати.

У Західній Європі також існують певні межі, згідно з якими всі водії мають перевзутися до певного терміну. Якщо це не вчасно, то в Австрії, наприклад, можуть оштрафувати на 60 євро. Якщо ж відсутність зимової гуми може призвести до важких ДТП та загрожує іншим учасникам дорожнього руху, то штраф може збільшитись до 5 тисяч євро.

У Центральній Європі, за винятком Німеччини, також встановлено час, до якого потрібно провести заміну покришок на зимову гуму. Однак, не варто зволікати з цим питанням – за невідповідної гуми (відсутність зимових шин на сніговому покриві) можна отримати штраф 60 євро.

Південно-східна та Південна Європа, як і інші регіони, також встановлюють крайні терміни щодо заміни зимової гуми. Бажано дотримуватися цих правил, адже це не просто вимога, а в першу чергу рекомендація щодо покращення безпеки на дорозі та підвищення керованості автомобіля на засніжених ділянках.

А ось у Польщі, Швейцарії та Молдові на законодавчому рівні не затверджено вимогу щодо обов’язкового переходу на зимову гуму. Однак це рекомендовано з метою безпеки.

Що стосується того, чи можна використовувати зимові шини із шипами – слід дізнаватися додатково, оскільки не у всіх країнах Європи це дозволено. Купити зимові шини в Україні з шипами можна, якщо Ви плануєте часто їздити міжміськими трасами та засніженими дорогами з важкою прохідністю.

Back to Top