Легенди та перекази: с. Велика Копаня
    Недалеко від того місця, де тепер село Велика Копаня, на високій горі жив один цар. У нього були дві доньки. Старша була дуже файна і молодша файна була, але вже не така. Ота старша полюбила дуже красного простого хлопця. А цар її не хотів за нього давати, а заставляв її любити одного царського сина. А вона того пана молодого не любила, ненавиділа його, тому і не хотіла іти за нього в жони. За се цар дуже розозлився на свою дочку та й покарав її. Казав, що тоді її видасть заміж за того, що вона хоче, як перекопле ту велику гору, що стояла на всьому тому місці, де тепер долина від Копані до Королева. Царська дочка дуже любила того простого хлопця, тому вона і пристала на таку тяжку роботу, хотя цар наказав їй не давати ніякої серсами, щоб копати, а требував, аби вона копала гору руками.
    Ота красна, як ружа, молода дівчина пішла і копала своїми білими руками ту кам'яну тверду гору, копала аж доти, поки не відкопала її звідти. Тоді той злий цар уже нічого не знав, що казати. Хоть як не хотів, хоть як не сердився, але мусив віддати свою дочку за того простого хлопця, що вона 'го так сильно любила. То був добрий і красний легінь.
    А там, на тому місці, де та скеляна гора була, люди почали хатки собі будувати, і так помалу виросло село, що ще й тепер на честь тої дівчини зветься Велика Копаня. Бо то була велика дівчина, що таке могла зробити.
 
< Попередня   Наступна >

Опитування

Кого Ви б хотіли?

Google

Привіт від ведмедика!

mishka_02.jpg

Хто на сайті?

Зараз на сайті: 8 гостей

Ads-реклама